Rok 2005

Celkovo sme odohrali 7 predstavení, videlo ich 1915 divákov. Oproti minulým rokom počet poklesol, pretože vedúca súboru mala rodičovské povinnosti. Napriek tomu sa podarilo uviesť dve premiéry. Ešte úspešnejší sme boli na prehliadke amatérskych divadiel na Festivale A. Jurkovičovej v Novom Meste nad Váhom, kde odborná porota konštatovala zásadný posun v kvalite predstavenia. V roku 2005 sme pripravili aj projekt divadla s integrovanými hlucho-nemými deťmi Čarovný prútik. Deti sa prezentovali na celoslovenskej prehliadke v Bratislave.

 

Kabaret

Pod spoločným názvom Kabaret sme uviedli humoristicky ladenú show, ktorá pozostávala z dvoch dlhších scénok a niekoľkých samostatných naživo spievaných a tancovaných výstupov. Celé podujatie vzniklo na základe spolupráce Trenčianskeho hradného divadla, Holovlasého divadla Jozefa Webera a tanečnej skupiny Goonies.

V prvej časti nám autorka scenára, choreografka a režisérka Janette Strharská poodhalila „o čom sa rozprávali ženy v kabaretoch divokého západu, keď muži práve neboli prítomní.“ V druhej časti zaznelo niekoľko evergreenov sprevádzaných tanečnými číslami. V záverečnej tretej časti sa pod velením hrajúceho autora Willyho Webera „naša jednotka ocitla konečne v NATO“.

Spoluprácou talentovaných súborov s tradíciou a výbornými výsledkami dlhoročnej činnosti v oblasti divadla a tanca sme pripravili hudobno zábavnú show na spôsob divadelno-tanečnej revue. „Kabaret“ je zábavná revue určená predovšetkým dospelým divákom.

Scenár, réžia:
Janette Strharská, Willy Weber
 
 
Produkcia:
Zuzana Mišáková-Moravčíková
Kostýmy:
Katarína Kovalčíková (návrh), Janka Kováčiková (realizácia)
Účinkovali:
Bandžuchová Eva, Bilčík Boris, Buntová Božena, Cvrková Slávka, Karell Palo, Kužela Leo, Majčíková Jana, Maršalová Anka, Mišáková Zuzana, Ondrejovičová Jarmila, Plžik Daniel, Slemenský Miloš, Strharská Janette, Švec Tomáš, Tilandyová Monika, Weber Willy a členky tanečnej skupiny GOONIES

 

Lás-ka-nie
alebo Dosť reálna šou

...o tom, ako ľahko uveríme nepravým anjelom
...že mŕtvi sú niekedy živší ako živí
...a ne/realite reality show

Opäť pôvodne predstavenie Radošinského naivného divadla na doskách THD. Štepkova naivná dramatika je od začiatku plná ostrovtipu, kritiky falošných idolov ale aj láskavá k jednoduchému človeku. Z celého predstavenia dýcha človečina aj vďaka skvele vykresleným postavám, ktoré sú nám také blízke... Poetiku netreba zvlášť približovať. Jednoducho si toho predstavenie príďte pozrieť. Je také súčasné... a divácky obľúbené.

„Nesmierne súčasná hra plná ostrovtipu s dobrým obsadením a vtipnou scénografiou. Z réžie cítiť umelecké vzdelanie.“

Scenár:
Stanislav Štepka
Scénografia:
Katarína Kovalčíková
Technika:
Daniel Plžik
Dramaturgia a réžia:
Zuzana Mišáková-Moravčíková
Charakteristika predstavenia:
dĺžka: 75 minút, premiéra: 24.novembra 2005, počet repríz: 4
Osoby a obsadenie:
Bystrík Láska – muž s pekným priezviskom:
Laco Žiško
Alžbeta Lásková – matka „andel“:
Anička Maršalová
Dana Lásková – virtuózka:
Zuzana Lásková – nádejná TV hviezda:
Eva Bandžuchová / Zuzana Mišáková
Belo Capanda – macher:
Boris Bilčík
Slečna Alenka – nesmelá klientka:
JankaMajčíková
Slečna Baša – svetaznalá klientka:
Jarka Odrejovičová
Ing. Bartko – 1. živý mŕtvy:
Daniel Plžik
Štefan Házy – 2. živý mŕtvy:
Tomáš Ridoško

 

Čarovný prútik

Čarovný prútik bol jedinečný projekt THD, ktorý sa uskutočnil s nepočujúcou poetkou Magdou Pilárovou. V hre neúčinkovali herci THD, ale päť nepočujúcich detí integrovaných na základných školách pre počujúce deti, ktoré doplnili dve deti bez sluchového postihnutia. Išlo o uvedenie rozprávkovej hry Magdy Pilárovej Čarovný prútik do javiskovej podoby. V práci režisérky Zuzany Mišákovej bola neoceniteľnou podporou spolupráca špeciálnej pedagogičky Aleny Šimovičovej. Spoločne sme zabezpečili aj prezentáciu detí na celoslovenskej prehliadke záujmovej umeleckej činnosti nepočujúcich v Bratislave, kde tento malý súbor obstál veľmi dobre v konkurencii kolektívov pracujúcich s deťmi na školách a súboroch pre nepočujúcich sústavne a v rámci vyučovania. Predstavenie malo premiéru v decembri roku 2004 a zaznamenalo tri reprízy. Hlavným motívom prípravy predstavenia bolo umožniť nepočujúcim neorganizovaným deťom prezentovať svoje záujmy na verejnosti, napomôcť zlepšeniu ich schopnosti komunikácie s počujúcimi a tiež poskytnúť im možnosť stretnutia s im podobnými deťmi na celoslovenskej prehliadke.